Namuose ar biure įrengtos slaptos kameros – seniai nebe naujiena. Mūsų kasdienybėje tikrai netrūksta situacijų, kai gali iškilti pavojus mums patiems ar mūsų artimiesiems, mūsų nuosavybei, turtui ar informacijos konfidencialumui.
Mėgstate detektyvus? Tuomet tikrai esate girdėję apie Erkiulį Puaro, Šerloką Holmsą, komisarą Megrė ar Harį Hūlę, sudėtingiausius nusikaltimus gvildenančius kaip riešutus, nesinaudojant jokiais GPS sekikliais ar slapta pasiklausymo įranga.
Detektyvai, sekliai, šnipai egzistavo ir tada, kai pasaulis dar neturėjo nei slaptos pasiklausymo įrangos, nei GPS sekiklių, nei mini sekimo kamerų.
GPS sekimas šiandien yra labai populiarus terminas. Beveik normalu, kad žmonės yra prisijungę prie objektų, naudoja GPS, kad nustatytų savo transporto priemonės vietas arba stebi savo maršrutą naudodami GPS programas, pvz., „Google Maps“.
Jaučiate, kad esate stebimas? Pasikliaukite savo intuicija, neignoruokite jos. Remiantis apklausomis, 58 % respondentų teigė nerimaujantys dėl Airbnbs paslėptų kamerų.
Edisono fonografo cilindras (išrastas XIX a.) buvo pirmasis patikimas įrašymo įrenginys, kuris leido atlikti transkripciją.
Išvertus iš anglų kalbos GPS (Global Positioning System) reiškia „globali padėties nustatymo sistema“, kuri, remdamasi iš palydovų perduodamais geolokacijos ir laiko signalais, leidžia nustatyti bet kurioje pasaulio vietoje esančio konkretaus sekamo objekto koordinates, nepriklausomai nuo oro sąlygų.
Šypsokitės, jus filmuoja slapta kamera! – taip vienos TV laidos vedėjai juokdamiesi kartodavo į netikėtas situacijas papuolusiems žmonėms, kurie nežinodavo, kad yra stebimi.
Pasiklausymo blakės, miniatiūriniai mikrofonai ir rašikliuose įmontuotos kameros – tokia šnipų kasdienybė veiksmo filmuose.
Šiandien nereikia būti detektyvu, slaptu agentu ar kriminalistu, kad galėtum pasinaudoti pasiklausymo įranga per atstumą.