Kaip išsirinkti diktofoną?

Kaip išsirinkti diktofoną?

Edisono fonografo cilindras (išrastas XIX a.) buvo pirmasis patikimas įrašymo įrenginys, kuris leido atlikti transkripciją.

Tiesą sakant, šis išradimas padėjo pakelti įrašymą į naują tikslumo lygį, kurio anksčiau nebuvo matyti. Šiais laikais diktofonai nuėjo ilgą kelią. Nesvarbu, ar jums reikia įrašyti garso įrašą darbo susitikimui, paskaitai ar interviu, diktofonas yra vienas geriausių verslo įrankių. Nors rinkoje yra ir kitų variantų, garso įrašymo įrenginys suteiks jums aukščiausios kokybės atkūrimo garsą, kompaktišką ir lengvą, kad jį būtų patogu nešiotis, santykinai nebrangiai, galėsite įrašyti šimtus valandų ir lengvai perkelti įrašus į kompiuterį. Kadangi rinkoje yra daug įvairių balso įrašymo įrenginių, gali atrodyti, kad sunku išsirinkti tinkamiausią, atitinkantį jūsų poreikius. Ar pirkti tokį, kuriame yra balso atpažinimo programinė įranga? Kokios atminties talpos jums reikia?

Kaip išsirinkti tinkamiausią diktofoną?

Viskas priklausys nuo jūsų ir scenarijų, kuriuos turėsite įrašyti. Tačiau yra keletas pagrindinių klausimų, kuriuos galite užduoti sau, kad padėtumėte rasti geriausią savo poreikius atitinkantį diktofoną: Kokiais nustatymais įrašysite garsą? Ar būsi lauke? Viduje? Kiek didelis ar mažas kambarys? Kaip akustika? Ar bus keli garsiakalbiai? Ar jie turės mikrofoną? Kokios specifinės savybės palengvins jūsų gyvenimą? Pavyzdžiui, ar įrašinėsite silpnai apšviestose vietose ar naktį? Jei taip, nusipirkę įrenginį su ekrano apšvietimu išgelbėsite. Kodėl įrašinėjate? Ar ketinate tai daryti sau ar tikitės perrašyti įrašą? Jei įrašote tik sau, galbūt norėsite eiti į kompromisus dėl kai kurių funkcijų. Jei jūs ar kas nors kitas transkribuos garsą, norėsite atkreipti ypatingą dėmesį į garso ir atkūrimo kokybę. Kaip dažnai įrašysite? Jei planuojate gana reguliariai, įrenginys, kuriame yra įkraunamos baterijos, gali padėti sutaupyti pinigų.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį perkant diktofoną?

Prieš perkant įrašymo įrenginį reikia atsižvelgti į keletą savybių. Kai kurie iš toliau nurodytų veiksnių gali turėti daugiau įtakos nei kiti, tačiau ieškant sau tinkamiausio garso įrašymo rekomenduojame pasinaudoti toliau pateiktu sąrašu ir palyginti kelis skirtingus modelius. Tiek garso, tiek įrašymo kokybė lems, kaip bus aiškūs įrašai. Mikrofono kokybė ir didesnis bitai per sekundę (bitų sparta) taip pat gali sukurti aiškų įrašymo garsą. Kai kurie skaitmeniniai garso įrenginiai gali turėti kintamą įrašymo nustatymą. Tai reiškia, kad vos vienu mygtuko paspaudimu galėsite įrašyti reikiamos kokybės garso įrašą. Pavyzdžiui, aukštesnės klasės įrašymo aparatai netgi gali sukurti ryškius ir aiškius įrašus iš koncertų salės. Įvairių formų ir dydžių įrašymo įrenginiai paprastai yra išmaniojo telefono dydžio ir sveria apie kelis kilogramus. Turima garso įrašymo įrenginio atminties talpa nulems, kiek laiko galėsite įrašyti, kol turėsite perkelti failus į kompiuterį arba juos ištrinti. Atminties vietai įtakos turi du skirtingi veiksniai, įskaitant: failo tipą (mp3, bangų ir kt.) ir įrašo kokybę. Jei įrašysite vietose, kuriose akustika bloga, gera investicija būtų įsigyti įrašymo įrenginį, galintį užfiksuoti aukščiausios kokybės garsą. Kai žinosite nustatymus, kuriais įrašysite, galėsite atlikti tyrimą ir perskaityti, kaip skirtingi įrašymo įrenginiai atliko garso testus. Jūs netgi galite apsilankyti vietinėje elektronikos parduotuvėje ir sužinoti, ar jie turi rekomendacijų dėl konkretaus įrenginio. Dažnai kreipimaisi gali lemti geriausią produktą.

Ar turite mėgstamą diktofoną? Kokios savybės jums svarbiausios renkantis garso įrašymo įrenginį? Nuspręskite ir įsigykite. Patogu, jog diktofonai internetu parduodami.

  • Gaukite geriausius mūsų pasiūlymus