Kaip išsirinkti GPS sekimo įranga automobiliui?

Kaip išsirinkti GPS sekimo įranga automobiliui?

Išvertus iš anglų kalbos GPS (Global Positioning System) reiškia „globali padėties nustatymo sistema“, kuri, remdamasi iš palydovų perduodamais geolokacijos ir laiko signalais, leidžia nustatyti bet kurioje pasaulio vietoje esančio konkretaus sekamo objekto koordinates, nepriklausomai nuo oro sąlygų.

Šiandien GPS pasitarnauja tiek kasdieniniame gyvenime, tiek darbinėje sferoje, pavyzdžiui - žmonių, gyvūnų, vertingo namų ar įmonės turto saugumo užtikrinimui, darbo įrankių, automobilių apsaugai.

GPS - išmanus automobilio seklys

Prie įvairių transporto priemonių (ne tik automobilių, bet ir motociklų, keturračių, dviračių, motorinių valčių, traktorių ir t.t.) montuojami GPS sekliai nebėra toks retas dalykas ir jų funkcija labai paprasta – jie leidžia fiksuoti tikslią sekamų objektų lokaciją ir/ar 24/7 stebėti jų judėjimą realiu laiku, naudojantis mobiliąja programėle išmaniajame telefone arba prisijungus prie specialaus tam skirto tinklapio, kur atvaizduojama informacija apie sekamo objekto buvimo vietą ir judėjimo trajektoriją.

Pagalba darbdaviams

GPS sekimo įrangą automobiliams dažnai naudoja logistikos įmonės, kurioms aktualu stebėti pervežamų krovinių lokaciją bei judėjimą. GPS sekliai padeda nustatyti transporto priemonės buvimo vietą, važiavimo greitį, leidžia sekti automobilio judėjimo trajektoriją ir maršruto istoriją, palengvina pravažiuoto kilometražo skaičiavimą ir kartu užtikrina turto apsaugą, jei kartais transporto priemonė būtų pavogta.
GPS sekliai praverčia ir kompanijoms, kurių darbuotojai naudojasi įmonei priklausančiais automobiliais. Toks išmanusis seklys leidžia matyti ir įvertinti, ar darbuotojas įmonės automobiliu naudojasi sąžiningai, t.y. pagal darbo paskirtį, ar darbo kelionėms skirtas laikas išnaudojamas produktyviai, ar laikomasi darbo plane numatyto maršruto ir pan.

Kaip išsirinkti patikimą GPS sekimo įrangą automobiliui?

Renkantis GPS seklį, pirmiausiai reikėtų įsivertinti individualius poreikius ir žinoti keletą svarbių dalykų.
Pirmiausia apsispręskite, kas konkrečiai Jums svarbu – ar tik žinoti tikslią sekamo objekto buvimo vietą, ar nuolat stebėti objekto lokaciją ir sekti jo judėjimo trajektoriją.
Antra, įvertinkite, kokio automobilio sekimo įrangos modelio Jums reikia. GPS sekimo įranga automobiliui gali būti:

  • su įmontuotu akumuliatoriumi, kurį kartas nuo karto reikės įkrauti arba pakeisti. Todėl būtinai įvertinkite, ar turėsite reguliarią prieigą prie automobilio, nes norint pakrauti bateriją, GPS seklį reikės iš transporto priemonės išimti, o įkrovus – vėl įdėti. Jei žinote, kad tokia galimybė bus, rekomenduojame rinktis GPS seklį su trumpesnės trukmės budėjimo režimu. Paprastai tokia sekimo įranga automobiliams būna mažesnių gabaritų ir kainuoja ne taip brangiai.

Jeigu galimybė reguliariai įkrauti GPS seklio akumuliatorių ribota, tuomet patartina rinktis įrenginį su ilgu budėjimo režimu. Tokių seklių korpuse yra įmontuotas galingas magnetas, kuris leidžia įrenginį patikimai pritvirtinti prie transporto priemonės dugno, todėl norint pakrauti įrenginio bateriją, nebūtina patekti į automobilio vidų. Naujos kartos GPS sekimo įrenginių budėjimo režimas gali būti ir labai ilgas - net keletas mėnesių! Be, abejo, šios techninės galimybės atsispindi ir įrenginio kainoje.

  • su pajungimu prie maitinimo šaltinio (automobilio elektros sistemos). Tokio tipo GPS sekliai paprastai yra skirti nuosavos transporto priemonės saugumui. Specialių spaustukų jungčių pagalba ši sekimo įranga yra montuojama tiesiai ant automobilio akumuliatoriaus po gaubtu.

Mūsų internetinėje parduotuvėje slapukas.lt rasite ir laiko patikrintos, ir itin modernios GPS sekimo įrangos automobiliui. Visi GPS sekliai turi nepriekaištingas technines charakteristikas, todėl yra užtikrinamas itin tikslus objektų sekimas ir saugumas. Į GPS seklius iš palydovų ateinantys signalai ir sukaupta informacija yra saugoma serveriuose, kas leidžia stebėti sekamą objektą realiu laiku, ir taip pat suteikia galimybę peržiūrėti anksčiau sukauptus duomenis.

  • Gaukite geriausius mūsų pasiūlymus