10 namų saugos patarimų, kaip apsaugoti save ir savo artimuosius

10 namų saugos patarimų, kaip apsaugoti save ir savo artimuosius

Namai yra vieta, kurioje turėtumėte jaustis saugūs ir ramūs.

Kadangi visuomenėje vis daugėja neigiamų įvykių, svarbu imtis veiksmų, kad užtikrintumėte savo namų saugumą. Šiame straipsnyje pateiksime 10 naudingų namų saugos patarimų, kaip apsaugoti save ir savo artimuosius.

Remiantis FTB vienodomis nusikalstamumo ataskaitomis, 2018 m. buvo 1,23 mln. vagysčių. Daugiau nei pusė (56,7 proc.) buvo susiję su patekimu į namus, o beveik du trečdaliai (65,5 proc.) buvo susiję su butais. Taigi labai svarbu, kad jūsų namai atrodytų mažiau patrauklūs potencialiems vagims. Signalizacijos sistemos yra viena iš galimybių, tačiau jų ne visada pakanka. Įsitikinkite, kad visos namų spynos yra patvarios ir funkcionalios, o visos išorinės durys turi užraktą. Taip pat galite apsvarstyti galimybę sodinti tankią lapiją po žemės lygio langais, kad atgrasytumėte bandymus patekti į vidų.

1. Montuokite apsaugos kameras

Šiuolaikinės technologijos leidžia lengvai įsirašyti ir valdyti apsaugos kameras. Galite rasti įvairių tipų ir dydžių apsaugos kameras: gali dominti slaptos kameros, mini kameros, kurias galite paslėpti strategiškai svarbiose vietose.

2. Instaliuokite apsaugos signalizaciją

Apsaugos signalizacija gali būti puikus atbaidymo būdas potencialiems įsilaužėliams. Kai jūsų namuose įjungta signalizacija, netikėti judesiai gali iškart pranešti jums ir vietinei policijai apie galimą pavojų.

3. Apšvietimas ir judesio davikliai

Apšvietimas yra svarbus faktorius, kuris gali atbaidyti nusikaltėlius. Montuodami judesio daviklius šalia durų ar langų, galite užtikrinti, kad šviesos automatiškai įsijungtų, kai kažkas artėja prie namų.

4. Tvarkingas kiemas

Laikykite kiemą tvarkingą ir gerai apšviestą. Aukštos žolės ir netvarkingas kiemas gali suteikti įsilaužėliams galimybę pasislėpti. Reguliariai prižiūrėkite kiemą ir nupjaukite žolę bei šakas.

5. Nesidalinkite išvykomis socialiniuose tinkluose

Būkite atsargūs, dalindamiesi informacija apie savo keliones ar poilsio laikotarpius socialiniuose tinkluose. Tai gali sukelti nusikaltėliams progą sužinoti, kad jūsų namai yra tušti.

6. Slėpkite brangenybes

Nepalikite brangenybių matomoje vietoje. Svarbu jas saugoti ir įsitikinti, kad jos nėra lengvai pasiekiamos nusikaltėliams.

7. Sutvarkykite durų ir langų apsaugą

Stiprinkite duris ir langus gera kokybės užrakinimo sistema, stabiliomis rėmelių apsaugomis ir stiklo stiprinimais. Tai padės apsisaugoti nuo įsilaužimo per duris ar langus.

8. Būkite susipažinę su kaimynais

Geras ryšys su kaimynais gali būti labai naudingas saugumo požiūriu. Jūsų kaimynai gali pastebėti įtartinas situacijas, jei jūsų nėra namuose, ir pranešti apie tai.

9. Neleiskite nepažįstamiems patekti į jūsų namus

Visada būkite atsargūs, kviesdami nepažįstamus žmones į savo namus. Jei kas nors atvyksta su oficialiais tikslais (pvz., atstovas ar meistras), patikrinkite jo tapatybę prieš leisdami jį į namus.

10. Reguliariai tikrinkite apsaugos priemones

Periodiškai tikrinkite ir palaikykite visas savo namų apsaugos priemones, įskaitant kameras, signalizaciją ir judesio daviklius. Tik veikiančios priemonės gali užtikrinti jūsų saugumą.

Kiekvienas namų ūkio narys turėtų suprasti, ką daryti įsiveržus į namus, kilus gaisrui, potvyniui ar stichinei nelaimei. Surinkite šeimos narius ir aptarkite kiekvieno asmens vaidmenį, pareigas ir veiksmus kritinės situacijos metu. Svarbu mokyti vaikus apie saugos principus ir tai, kaip elgtis pavojingose situacijose. Pasakykite jiems, kaip susisiekti su jumis, jei įvyktų kas nors nenumatytas, ir mokykite juos neatidaryti durų nepažįstamiems žmonėms. Saugumas yra svarbiausias veiksnys, siekiant jaustis saugiai savo namuose. Naudojantis šiais patarimais ir tinkamai pasirinktomis apsaugos priemonėmis, galite užtikrinti, kad jūsų namai ir artimieji būtų gerai apsaugoti nuo potencialių pavojų.

  • Gaukite geriausius mūsų pasiūlymus